مطالب عمومی راه‌های جلوگیری سرقت از خانه در زمان مسافرت، بدون نیاز به دزدگیر

خانم مهناز قلی پور ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ [۱۳:۱۴:۴۹] مطالب عمومی ۳۲۰

راه‌های جلوگیری سرقت از خانه در زمان مسافرت، بدون نیاز به دزدگیر

– در رابطه با خود مستقلی در انجام کارها، سوالات بسیاری پیش می آید یکی از این سوالات این است که آیا در انجام کارها، خود مستقلی به صرفه تر است یا استفاده از افراد متخصص؟

سوال دیگری که در این مقاله قصد پاسخگویی به آن را داریم امنیت منازل است:

– آیا برای افزایش امنیت منازل می توان از افراد دیگری مانند استخدام نگهبان کمک گرفت یا روش دیگر و به صرفه تری وجود دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی، ابزار و وسایل امنیتی نیز گسترش یافته و جدید شده اند وجود انواع درب های ضد سرقت، قفل های ضد سرقت هوشمند، دوربین های امنیتی، سنسورهای امنیتی و هوشمند نه تنها قضیه خود مستقلی را راحتتر کرده اند بلکه امنیت منازل را نیز افزایش داده اند.

مهمترین نکته برای حفظ امنیت خانه این است که دیگران را متوجه عدم حضور خود در خانه نکنید. معمولا سارقان خانه‌هایی را برای دزدی انتخاب می‎کنند که از نبودن ساکنین آن اطمینان دارند. پس یکی از مهمترین عوامل این است که خانه شما خالی به نظر نرسد.

برای اینکار از لامپ‌های اتوماتیک دارای زمان بندی استفاده کنید. خاموش و روشن شدن لامپ‌ها را طوری تنظیم کنید که رفت و آمد معمول شما را تداعی کند. با  زمانبدی مناسب می‌توانید حرکت افراد در خانه را تداعی کنید.  از لامپ‌هایی استفاده کنید که در صورت قطع برق بتوانند با باتری کار کنند. از تایمرهای مشابهی برای روشن و خاموش کردن تلویزیون و رادیو نیز می‌توانید استفاده کنید.

صدای زنگ تلفنتان را کم کنید تا صدای زنگ خوردن آن از بیرون شنیده نشود. اگر می‌توانید تماس‌هایتان را به تلفن دیگری منتقل کنید. تا بتوانید پاسخگوی تماس‌‌ها باشید. سارقین گاهی قبل از ورود به خانه با آن تماس می‌گیرند تا از نبود ساکنین اطمینان حاصل کنند.

همیشه درب پارکینگ را ببندید در این صورت اگر کسی به دنبال الگوی رفت و آمد شما به منزل باشد، موفق نخواهد بود. همیشه درب و پنجره های خانه را قفل کنید و از حفاظ‌های مناسب استفاده کنید. از قفل‌هایی استفاده کنید که امکان اره کردن قفل وجود نداشته باشد از قفل های ضد سرقت استفاده کنید. اگر قفل ورودی خانه و پارکینگ شما برجسته است حتما فضای خالی آن را با آهن به درب جوش دهید. کلید یدک را زیر جا کفشی و محل ‌های مخفی دیگر قرار ندهید زیرا سارقین از تمام این محل ها باخبر هستند. اگر بر حسب اتفاق کلید یدک قفل‌های خانه را گم کرده اید سریعا اقدام به عوض کردن قفل‌ها نمائید.

از نگهدارنده ی پنجره استفاده کنید، ابن نگهدارنده ها اجازه نمیدهند پنجره بیشتر از ۲۰ سانتی متر باز شود. وسایل و اشیاء قیمتی خود را در نزدیکی پنجره قرار ندهید. پنجره ویترین مغازه برای سارقین هستند. شاخه‌های پائینی درخت های نزدیک خانه را قطع کنید تا امکان دسترسی به خانه از بین برود. محوطه بیرون خانه را روشن نگه دارید. میتوانید از لامپ‌هایی حساس به حرکت استفاده کنید. گیاهان و درختچه های اطراف خانه را کوتاه نگه دارید تا امکان مخفی شدن سارقین از بین برود.

با رعایت نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد می توانید امنیت محل سکونت را تا حد زیادی افزایش دهید. علاوه بر آن، همچنان می توانید از دزدگیر اماکن و سیستم امنیتی استفاده کنید تا امنیت خانه خود را به حداکثر برسانید.